Godziny otwarcia: Poniedziałek – Niedziela od 7:00 do 23:00

Trwałość kołder i poduszek zależy od jakości produktu oraz sposobu, w jaki się nimi opiekujemy. Kilka codziennych czynności oraz właściwa pielęgnacja z pewnością pomogą Ci zachować kołdrę i poduszkę w dobrej kondycji przez długi czas. Oto kilka prostych wskazówek, jak zadbać o kołdry i poduszki, aby zachowały swoją przyjemną strukturę i służyły przez długie lata.

Dbanie o kołdry i poduszki – twoje podstawowe wskazówki

  • Codziennie wstrząśnij kołdrą i poduszką, aby utrzymać odpowiednią gęstość i elastyczność wypełnienia.
  • Nie odkurzaj ani nie uderzaj poszewki, ponieważ to może uszkodzić wypełnienie.
  • Pamiętaj, że jeśli przykrywasz łóżko narzutą, kołdra lub poduszka mogą się lekko spłaszczyć. Aby przywrócić puszystość pierza lub puchu, możesz suszyć kołdrę lub poduszkę w suszarce bębnowej. W trakcie suszenia, wrzuć również piłkę tenisową, aby poruszyć wypełnienie.

Dlaczego warto prać kołdry i poduszki?

Regularne pranie kołder i poduszek zdecydowanie przedłuża ich żywotność. Wypełnienie z puchu lub pierza z czasem może się zbić w jednym miejscu, co powoduje, że kołdra lub poduszka wydają się cieńsze. Pranie pomaga poruszyć wypełnienie i równomiernie je rozłożyć w poszewce. Kołdrę należy prać co najmniej raz lub dwa razy w roku, a poduszkę dwa razy w roku.

Regularne pranie kołder i poduszek przedłuża ich żywotność

Jak prać kołdry i poduszki z naturalnym lub syntetycznym wypełnieniem?

Przed praniem upewnij się, że poszewki nie mają dziur. Zawsze należy przeczytać metkę z instrukcjami dotyczącymi prania od producenta: stosując je, masz pewność, że nie zniszczysz wypełnienia. Kołdrę i poduszkę należy prać osobno w dużej pralce. Użyj detergentu bez enzymów do prania kołder i poduszek z naturalnym wypełnieniem. Enzymy mogą uszkodzić puch i pierze, co skutkuje utratą właściwości izolacyjnych. Dla kołder i poduszek z wypełnieniem syntetycznym zwykły detergent jest odpowiedni. Możesz śmiało prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza, chyba że metka wskazuje inaczej, a następnie delikatnie odwirować.

Jeśli po zakończeniu suszenia poduszka lub kołdra nadal wydaje się wilgotna i zbita, może to oznaczać, że suszarka zakończyła pracę zbyt wcześnie i suszenie było niewystarczające. Można temu zapobiec przez włożenie kilku poduszek naraz do odwirowania lub przez dodanie do suszarki gumowych kulek. Do suszarki można też wrzucić piłki tenisowe lub gumowe, które pomogą równomiernie rozłożyć wypełnienie w poszyciu.

Po wyjęciu kołdry lub poduszki z suszarki, potrząsaj nią co 15-20 minut, aby zapobiec zbiciu wypełnienia w jednym miejscu. Koniecznie pozostaw kołdrę do wyschnięcia przed ponownym użyciem. Należy pamiętać, że ekspozycja na promienie słoneczne może uszkodzić materiał poszewki, powodując powstawanie dziur. Gdy poszewka jest już sucha, warto powiesić kołdrę na zewnątrz lub użyć zimnego powietrza w suszarce. W przypadku, gdy kołdra lub poduszka po praniu są cięższe, pozostaw je do wyschnięcia.

Co zrobić, gdy kołdra nie mieści się w pralce?

W takim przypadku wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług pralni samoobsługowej. W takiej pralni można liczyć na profesjonalne pranie, które jest wykonywane w dużych pralkach o pojemności od 7 do 20 kg, co pozwala na pranie większych przedmiotów, takich jak kołdry czy pościele bez ścisku i w optymalnych warunkach.

Jednym z głównych atutów korzystania z pralni jest oszczędność czasu, którą można zyskać dzięki temu rozwiązaniu. Dodatkowo, podczas procesu prania, dodawany jest środek dezynfekujący, który skutecznie usuwa grzyby, wirusy, bakterie i inne szkodliwe drobnoustroje.

Pamiętaj, że regularne pranie pościeli i poduszek jest bardzo ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Jeśli nie masz odpowiednich warunków do wykonania prania w domu, skorzystaj z pralni samoobsługowej, która również może być dobrym rozwiązaniem.

Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.